Katrai medus mucai ir sava darvas karote. Un par to Jauns.lv stāsta jaunatnes organizācija "Laiks Jauniešiem", kura sniedz atbalstu pandēmijas laikā nonākušajām ģimenēm, vadītājs Gints Jankovskis:

“Mēs jau redzam visu palīdzības nepieciešamības apjomu un redzam ģimenes, kas to prasa, pie viņiem braucam un ar viņiem runājam. Ap 70% ģimeņu palīdzība noderēs – vai nu datora vai citu ģimenei vajadzīgu lietu iegādei, labklājības uzlabošanai. Bet paliek apmēram 25% ģimeņu, kur bērni nejutīs labklājības uzlabošanos. Bērnu vecāki šo naudu drīzāk izmantos, lai apmierinātu savas atkarības.

Ir tādas ģimenes, kur vecāki nedomā ne par saviem bērniem, ne par sevi, bet tikai par to, kā aiziet līdz veikalam un iegādāties kādu dziru.

Ja šīs naudas piešķiršanu vērtējam kopumā, tad tas, protams, ir apsveicami, bet domāju, ka bija jābūt kaut kādam, kaut nelielam, kritērijam, kad un kāpēc mēs izmaksājam. Protams, to izdarīt ātrā tempā ir nereāli, jo šī palīdzība ir nepieciešama tagad un tūlīt, bet par to vajadzēja piedomāt, kaut kādu atlasi veikt, jo tiešām daļa šo naudu neizlietos ģimenes labklājības veicināšanai. Tagad jau par vēlu domāt par kādas jaunas sistēmas veidošanu.

Pašvaldību sociālie dienesti pašreiz ar lielo darba apjomu netiek galā, un tie īstenībā arī daudz ko nezina. Mums kā nevalstiskam sektoram, ikdienā tiekoties un darbojoties ar cilvēkiem, ir redzama šī situāciju. Piemēram, ir ģimene kur mājās uz sienām ir pelējums, māte un tēvs lieto alkoholu, bet bērnam jāguļ pie pelējuma. Ko šādā situācijā var gribēt…?

Būs ģimenes, kas pēc šīs 500 eiro palīdzības saņemšanas jau atkal nākamajā dienā prasīs palīdzību. Ir tādi cilvēki, kuri ir mūžīgās palīdzības prasītāji. Viņi vienmēr prasīs un vienmēr viņiem vajadzēs. Iedos viņiem vienu maizi un viņi jautās, kāpēc nav trīs. Kad iesākām savu darbību, bija tādi, kas teica – kāpēc man iedevāt tikai vienu maizi, jums pienākums ir iedot trīs! Nu, beidziet, tas nav mans pienākums! Šie mūžīgās palīdzības cietēji ir kādi 20%, kuri vienmēr prasīs un lūgs. Viņiem iedos 500 eiro, bet viņi prasīs trīs tūkstošus”.

Avots: *CLICK*