Diskusiju ciklā par to, kas sagaida dažādas jomas un nozares apvienotajā Bauskas novadā, 30. martā plkst. 14.00 notiks kārtējā diskusija par sociālo jomu. Galvenais diskusiju uzsvars – kā panākt, lai socialais atbalsts ne tikai pieaugtu, bet būtu arī kvalitatīvāks.

Diskusijā «Lielāks novads – vai labāks sociālais atbalsts?» piedalīsies Montesori pedagogs Jūlija Burmistrova, Iecavas novada Sociālā dienesta vadītāja Sigma Strautmale, biedrības «Laiks jauniešiem» vadītājs Gints Jankovskis un Valsts Sociālā aprūpes centra «Zemgale» pakalpojumu nodrošināšanas nodaļas vadītāja Ineta Niedra. Diskusiju vadīs «Bauskas Dzīves» žurnālists Uldis Varnevičs.

Lielāks Bauskas novads acīmredzami nozīmē arī lielāku atbalstu sociālajā jomā. Vienīgā problēma - līdz šim Bauskas novadā ieguldījumi sociālajā jomā ne vienmēr ir devuši to rezultātu, kas gaidīts no sabiedrības.

Gaidāms, ka drīz noslēgsies deinstitucionalizācijas projekts, kurš piedāvās pakalpojumus, kas dažiem būs jauni, bet citiem ilgi gaidīti. Tomēr tas neatrisina virkni citu problēmu – piemēram, pilnvērtīgu rehabilitāciju invalīdiem vai attīstības nodarbības bērniem ar invaliditāti. Tā būs pirmā tēma, par ko runās diskusijas laikā – kādi pakalpojumi vēl ir nepieciešami un kā to nodrošināt? Kāda loma varētu būt dažāda veida biedrībām un organizācijām?
Vēl viena aktuāla problēma ir vides pieejamība un darbs, lai cilvēki ar dažādas invaliditātes pakāpi varētu kaut vai pastaigāties pa apdzīvotām vietām.

Bauskā līdz šim sadarbība ar domes vadību ir novedusi pie situācijām, kad projektus uz ielām un trotuāriem izpilda tīri teorētiski pareizi, kas nepalielina vides pieejamību. Un tā nav vienīgā problēma. Attiecībā uz vides pieejamību jāatzīmē, ka, lai arī cik nepatīkama situācija būtu Bauskā, citos novados šajā jomā ir darīts ļoti maz - Iecavā kaut cik prasības ir ievērotas tikai Skolas ielas pārbūvē, citās apdzīvotās vietās par to domā ļoti maz.

Diskusijas laikā mēģināsim meklēt atbildi uz to, kādus pakalpojumus un jaunumus lielajā novadā ir jāievieš un kā panākt, lai rezultāts tiešām atbilstu gaidītajam.