Kā uzlabot dzīvi jauniešiem,jaunajā Bauskas novadā

Pasākuma nosaukums: Kā uzlabot dzīvi jauniešiem,jaunajā Bauskas novadā

Norises vieta/laiks: Zoom platformā,18:00,26.10.2021

Dalībnieku skaits: 25

Apraksts:
✅ Otrdienas vakarā biedrība «Laiks jauniešiem» aicināja Bauskas novada domes deputātus, jaunatnes speciālistus un jauniešus uz sarunu par šīs jomas nākotni jaunizveidotajā Bauskas novadā. Problēmu ir gana, bet risinājumu vēl meklē.

🔵 Biedrība «Laiks jauniešiem» diskusijas sākumā identificēja vairākas problēmas – sadarbība starp iestādēm un cilvēkiem, kas, viņuprāt, bija visaktuālākā. «Jaunatnes darbinieki, kopš es strādāju, nespēja kopā mēnesī visi sanākt uz sanāksmi. Par kādu sadarbību tad mēs varam runāt?» atklāja biedrības vadītājs Gints Jankovskis.

▶️ Bauskas novada jaunatnes lietu speciāliste Liene Rotberga minēja, ka situācija ir tāda arī tādēļ, ka nepietiekamo jaunatnes darbinieku slodžu dēļ speciālisti strādā citā pamatdarbā, tādēļ šis darbs viņiem nav prioritāte. Vēl biedrība ieskicēja transporta plānošanu jauniešiem uz ciemiem Bauskas novadā.

🗨 Diskusijā pievienojās biedrības Mums Pieder Pasaule /We Own the World/ vadītāja Vita Reinfelde. «Biedrība uzturas Svitenes tautas nama telpās, un tās ir jauniešiem pieejamas tikai tad, kad kāds no biedrības tur atrodas. Ja projektā esam saņēmuši finansējumu jauniešu prasmju apgūšanai, tad telpās ar to arī strādājam, ja līderībai – tad virzāmies uz šo mērķi. Ja telpas vēlas turēt vaļā visu laiku, tam ir jābūt vēl vienam cilvēkam, kas ar to strādā,» piemin V. Reinfelde.

⚪ Jaunatnes lietu speciāliste Vecumniekos Kristīne Pačkajeva atklāja, ka Vecumniekos jaunieši ir aktīvi un iesaistās, bet viņiem trūkst telpu. «Esam bijuši dažādās telpās, bet savas vides mums nav,» tā K. Pačkajeva. No Vecumnieku puses neviens domnieks pieslēdzies sarunai nebija, lai spētu šo komentēt.
Teksts: «Bauskas Dzīve» / Kaspars Kalējs