Gaidot Vecgada vakaru piedāvājam Jums lasāmvielu par Laiks Jauniešiem darbiem un nedarbiem 2023. gadā un turpmāko tuvākā nākotnē.

🤗 Mūsu komanda ir liela ĢIMENE… Kopā, MĒS, veidojam savu ikdienu krāsaināku un pilnveidojam vispārējas/specifiskas prasmes – veidojam tagadni un nākotni. TĀPAT aiz sevis atstājam nospiedumus nākamajām paaudzēm, kas pēc mums veidos, attīstīs un pilnveidos novadu un valsti kopumā!

❤️ Šajā gadā ieguvām Valsts mēroga apbalvojumu no Izglītības un zinātnes ministrija “Gada līdzdalības stiprinātājs 2023” jaunatnes sfērā reģionālo organizāciju vidū, kas lieliski raksturo mūsu organizācijas uzņemto virzienu, kā arī darba apjomu – kvalitāti. Tas ir mūsu IKVIENA nopelns – mazāks vai lielāks, tam nav atšķirība, mēs kopā strādājam viena mērķa vadīti.

💘 Viens no būtiskākajiem notikumiem/projektiem šajā gadā bija mentoru tīkla “MĒS – jauniešiem!” pilotprojekta realizēšana Bauskas novadā. Par to lielāko, paldies, jāsaka You+ attīstības platformai un vadītājam Andris Kāposts. Atgādinām, ka šajā gadā bijām un esam labdarības maratona Dod pieci partneri, kas saņems finansējumu riska jauniešu atbalstam.

✨️ Turpinām aktīvu darbību labdarības jomā realizējot labdarības maratonu “Roku Rokā”, labo darbu akciju “Bērnu prieks katrā mājā”, kā arī labdarības koncertu “Spārnus veidojam kopā”. Šis gads nebija izņēmums un būtisku atbalsta daļu saņēma Ukrainas civiliedzīvotāji, kurus atbalstījām ar nometni, humanitāro un emocionālo atbalstu. Saulainē esošā labdarības noliktava turpina strādāt, reaģējot uz individuāliem SOS lūgumiem.

🎯 Stiprinājām sadarbības reģionālā un valsts mērogā ar nevalstiskajām organizācijām, lai aktīvi strādātu pie lielākiem un kvalitatīvākiem projektiem jauniešiem. No sirds vēlamies pateikties – Mums Pieder Pasaule /We Own the World/ , Jaunatne smaidam / Youth for Smile , YOUPluss, Latvijas Jaunatnes padome (LJP) un Latvijas Platforma attīstības sadarbībai – LAPAS

🎉 Nevaram aizmirst par 2023. gada titulu Bauskas novada pašvaldība – Latvijas jauniešu galvaspilsēta 2023, kurā mūsu organizācijai bija īpaši aktīva loma lielu pasākumu organizēšanā: 1. Bērnu un jauniešu talantu konkurss “Jaunatnei ir talants”, 2. Saliedēšanās pasākums starp jauniešiem & Saeimas deputātiem, 3. Zemgales reģiona popielas konkurss jauniešiem “Pārspēj šo, ja Tu vari”, 4.Jauniešu forums Kurmenes Jauniešu centrā un citi.

🤝🏻 Bauskas novadā šogad norisinājās Ziemeļvalstu dienas, kuru ietvaros iepazināmies tuvāk ar Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, kā arī aprunājāmies ar vēstniecību pārstāvjiem. Ar Ziemeļvalstu ministru padomes biroju kopīgi noorganizējām “Story – telling” pasākumu Bauskā un Iecavā ar viešņu no Zviedrijas, kā arī lūkojāmies citās sadarbības perspektīvēs. Gada otrajā pusē iesniedzām projektu NVO – Baltijas programmā un ieguvām finansējumu 12 000 EUR apmērā.

😍 Šī gada laikā esam spēruši soli uz priekšu un iesaistījušies organizācijās, kas apvieno līdzīgi domājušos – esam kļuvuši par pilntiesīgu biedru “Latvijas Jaunatnes padomē” un virzījuši darbam valdē mūsu projektu vadītāju – Elīzu Elizabeti Loju (apstiprināta), kā arī iestājāmies Sadarbības platformā “LAPAS” biedru statusā. Šajā gadā gan ar LJP, gan LAPAS iesaistījāmies 2 dažādos projektos, kuru realizācijas jau ir uzsākta. Turpinām būt pārstāvēti Bauskas rajona lauku partnerībā biedru un valdes sastāvā.

💡 Šajā gadā apstiprināti vairāki projekti – “Bauskas novada – zelta vācelīte”, “Jaunieši – VISPIRMS!”, “Draudzība – pāri visam!”, “Being a quality volunteer is cool” un citi, katram no tiem ir stiprinot mūsu organizācijas kapacitāti, kā arī sniedzot atbalstu jauniešu attīstībā. Tāpat kā partneri esam bijuši vairākos ERASMUS+ projektos, dodot iespēju jauniešiem apmeklēt Portugāli, Spāniju, Itāliju, Beļģiju, Igauniju un Lietuvu.

🕶 Ilgi uz šo gājām, bet beidzot esam nākuši klajā ar neformālajām jauniešu grupām, kuras vada paši jaunieši, socializējas un darbojas attīstot paši sevi līdera vadībā! Jau šobrīd esam izveidojuši LAIKS “Franču valodai, Angļu valodai, Digitalizācijai, Fotogrāfēšanai, Erasmus+, Spēlēt u.t.t.” Izmanto iespēju un pievienojies arī Tu!

🤝🏻 Paldies Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra par allaž atvērto skatījumu un atbalstu jauniešu iniciatīvu pārvēršanā projektos, kā arī plašajā mācību klāstā – KOPĀ uz panākumiem!

❤️‍🩹 Uzsākta sadarbība ar Valsts probācijas dienests, pie mums dodot izpildīt sabiedriskos darbus likumpārkāpējiem, kas allaž bijuši caur darbiem, kas liek pārdomāt un mainīt savu izdarīto tuvākā vai tālākā nākotnē. Tāpat esam dalībnieki Zemgales reģiona konsultatīvajā padomē Probācijas dienestā. Atzīmējams atbalsts bija Nodarbinātības valsts aģentūra sniegtais atbalsts bezdarbnieku nodarbināšanai mūsu organizācijā, kuri veica dažādus organizatoriskos un kārtošanas darbus, īpaši izceļot vienu puisi, kas izveidoja mūsu organizācijas www.laiksjauniesiem.lv mājaslapu un šobrīd kļuvis par organizācijas mentoru jauniešiem.

🏘 Gada nogalē esam uzsākuši pastāvīgu dzīvi un uzsākuši īrēt jaunas telpas Bauskā, Kalna ielā 8/1, kurā ierīkojām organizācijas biroju, fotostudiju, mentoringu un tajās norit gandrīz visas mūsu organizācijas rīkotās aktivitātes. Īpaši ar to lepojamies, ka esam paši par sevi un spējam šo vietu saukt par savām mājām! Tas ir īpaši liels attīstības solis uz priekšu, lai mēs turpinātu kāpt pa trepītēm uz augšu kvalitātē un darbu apjomā.

🥇 Gada noslēguma pasākumā organizācijas vadība apbalvoja šī gada spilgtākos līderus nominācijās: Zane Grāvīte “Gada biedrs 2023”, Elīza Elizabete Loja “Projektu līdere 2023” un Emīls Rancāns “Erasmus+ līderis 2023”. Pateicamies visiem, visiem brīvprātīgajiem par iesaisti un ticam, ka nākamgad šie apbalvojumi var būt jūsējie! 🎉

✅️ Mūsu organizācija nevarētu pastāvēt bez fantastiskām sadarbībām ar institūcijām, uzņēmumiem un privātpersonām. Īpašu, paldies, par iespēju strādāt un sniegt neizmērojamu atbalstu vēlamies teikt: Bauskas novada pašvaldībai, Īslīces pagasta nodaļai, Līga T/c, TOODE SIA , Z/S Sējas, Maxima, Zabbix, Kāpostnīca , Venipak Latvija, Balticovo, Geka Sia, Picu Darbnīca , Stelpes Minerālūdens , MARIO konditorejas fabrika , BALTA apdrošināšana , Digitālā Pele, BrainGames, KAIJA, Mans Drēbju Skapis un visiem, visiem ziedotājiem – privātpersonām, uzņēmumiem, kuri pastarpināti atbalstījuši… MĒS, kopā darām lielas lietas un tādas turpināsim darīt!

…Un vēl daudzi citi mazāki un lielāki pasākumi neformālā vidē! ❤️

‼️Bildē tikai daļa no mūsu lielās komandas (gada noslēguma 24h darba maratons), paldies, visiem, kas ir un būs kopā ar mūsu foršo – lielisko ĢIMENĪTI! ❤️ Paldies Jums par neaizmirstamo 2023. gadu un sagādāsim jauno 2024. gadu mums visiem VĒL neaizmirstamāku, panākumiem bagātāku. Lai mums visiem veselība un saticība!!!

Jaunatnes lietasBauskas novada jaunieši @sekotāji