Abalstam Ghetto Games

❗️ Mēs, biedrība Laiks Jauniešiem vēlamies publiski atbalstīt Ghetto Games organizāciju un tās līderi Raimonds Elbakjans, kuri vairāku gadu garumā radījuši vietu Rīgā, Grīziņkalna apkaimē, un arī citviet Latvijā ar “izbraukuma Gettiņu” lai būtiski uzlabotu sociālo situāciju bērnu un jauniešu vidū caur sporta prizmu.

👉🏻 Mēs, jaunatnes organizācija “Laiks Jauniešiem” pārstāvam 295 biedru intereses no dažādiem Latvijas reģioniem, tai skaitā Grīziņkalna apkaimes. Gettiņa ierobezošana Grīziņā bērniem un jauniešiem būtu tuvu traģēdijai, tā jau ir kļuvusi par viņu ikdienu un daudziem no tiem par nedēļas gaidītāko notikumu – socializēties, aizmirst par negatīvo un vienoties sportiskām aktivitātēm kopā ar vienaudžiem no visas Latvijas.

💬 “Laiks Jauniešiem” vadītājs Gints Jankovskis uzsver, ka darbs ar bērniem/jauniešiem pēc Covid-19 krīzes veljoprojām nav pilnvērtīgi izlīdzsvarojies, Gettiņš veic lielisku darbu uzlabojot sociālo situāciju bērnu/jauniešu vidū. Šādi ierobežojot pozitīvi uzlādējošo varam radīt dažāda līmeņa sociālas problēmas, kas attiecīgi nozīmē kompleksu problēmu jūru – sākot no psihoemocionālām, līdz pat fiziskām. Vēlos noslēgumā uzsvērt, ka jau šobrīd tādu netrūkst veicot mentoru pakalpojuma sniegšanu dažādos reģionos – sākot no alkohola, smēķēšanas līdz narkotisko vielu lietošanai, SPORTS un NEFORMĀLĀS jauniešu aktivitātes ir LABĀKĀ un PRIMĀRĀ alternatīva.

📢 Absolūti saprotam, ka nevienam uzņēmumam, biedrībai vai privātpersonai nebūs 100% patika no sabiedrības puses. Šajā situācijā aicinām atbildīgās institūcijas, sabiedrību un, jo īpaši Grīziņkalna apkaimes biedrību par prioritāti izvirzīt bērnus un jauniešus, to iespēju aktīvi darboties ar dažādām sporta un izklaides iespējām. Mums ir jālepojas par Eiropas līmeņa ielu sporta un izklaides iespēju visām vecuma kategorijām nevis jāmeklē dažādi iegansti un nepatikas.

🔵 Absolūti cilvēcīgi var saprast diskomfortu par IESPĒJAMS radītu pārlieku lielu troksni, taču vairākkārt jau bijusi informācija ka Gettiņš ir nācis pretī, samazinājis pasākumus, izvietojis skaņas ierobežošanai konteinerus, tai skaitā samazinājis jaudu. BET tagad bumba ir otrā pusē un personisko ambīciju vietā aicinām par prioritāti izvēlēties bērnu un jauniešu iespēju izpausties un kvalitatīvi pavadīt laiku nevis konkrētu (x) cilvēku skaitu neapmierinātību. Grīziņkalns ir lieliska vieta šādu aktivitāšu organizēšanā, piebildīsim, ka arī mūsu organizācijas biedri (4) dzīvo šajā apkaimē un skaņu raksturo pieņemamu – netraucējošu. Lielāks diskomforts ir dzīvot pie paša dzelzceļa.

🙌 Aicinām Rīgas domi, priekšsēdētāju, vietniekus, deputātus un iesaistītos darbiniekus pēc iespējas ātrāk rast risinājumus šajā situācijā, kā arī pārējās iesaistītās puses apzināt iespējamos riskus, ja šāda vieta tiktu pilnvērtīgi ierobežota ilgtermiņā.

❗️ Kontekstam: https://zinas.tv3.lv/samilzis-strids-starp-ghetto-games…/

JAUNIEŠI IR MŪSU TAGADNE!

#FreeGhetto#GhettoGames#LaiksJauniešiem

Foto: Ghetto Games

Raimonds ElbakjansSanda GertnereAntons SemeņaksGhetto FootballJaunatnes lietasLatvijas Jaunatnes padome (LJP)