NORISES LAIKS: 01/06/2025 – 30/09/2026
FINANSĒTĀJS: Erasmus+
PROJEKTA BUDŽETS: 37 592,00 EUR
Projekta Mērķis
Projekta mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par līdzdalību, tās nozīmi un dažādām līdzdalības iespējām. Projektā būtisks uzsvars tiks likts tieši uz jauniešu ar ierobežotām iespējām līdzdalības veicināšanu, nodrošinot, ka vismaz 50% no projekta dalībniekiem ir jaunieši ar ierobežotām iespējām. Projekta laikā tiks aktīvi veicināts jauniešu dialogs ar lēmumpieņēmējiem, labās prakses pieredzes apmaiņa starp jauniešiem dažādos Latvijas reģionos, jauniešu iniciatīvu īstenošana, kā arī pozitīvo pieredzes stāstu izplatīšana, lai ievērojot jaunietis – jaunietim principu padarītu dažāda veida līdzdalību jauniešiem saistošu un intersantu. Projekta mērķis ir veicināt jauniešu personīgo izaugsmi, izpratni par savu lomu sabiedrībā un jauniešu, īpaši jauniešu ar ierobežotām iespējām nozīmīgo lomu vietējās kopienās un plašākā mērogā.
Projekta Mērķa Grupa
Kopumā projektā plānots iekļaut vismaz 350 dalībniekus vecumā no 13- 30 gadiem, tai skaitā vismaz 180 ar ierobežotām iespējām. Projektā paredzētas plašas aktivitātes – 4 pieredzes apmaiņas braucieni reģionos, līdzdalības stāstu nakts, ideju izstrādes hakatons, jauniešu iniciatīvu aktivitātes ar lēmumpieņēmējiem, ierosinājumu sagatavošana lēmumpieņēmējiem, regulāras projekta komandas tikšanās kvalitatīva projekta norises nodrošināšanai, video izstrādes aktivitātes, kā arī plaša mēroga noslēguma konference. Būtiska uzmanība tiks pievērsta rezultātu izplatīšanas, sagatavošanās un izvērtēšanas aktivitātēm, tai skaitā izmantojot youthpass, lai nodrošinātu rezultātu apzināšanos un veiksmīgu projekta norisi.
Galvenās Aktivitātes
- Līdzdalības braucieni
- Noslēguma konference
- Ideju izstrādes hakatons
- Pieredzes stāstu nakts
Sagaidāmie Projekta Rezultāti
Projekts veicinās iekļaujošākas sabiedrības attīstīšanos un jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanu, nodrošinot viņu dalību visās projekta aktivitātēs. Tiks veicināta dalībnieku un plašākas sabiedrības izpratne par līdzdalības nozīmi, visās aktivitātēs dalībniekiem kopīgi darbojoties, kā arī veidojot publikācijas sociālajos tīklos par jauniešu līdzdalības iespējām. Projekta laikā notiks jēgpilns jauniešu dialogs ar lēmumpieņēmējiem, iesaistot vismaz 30 lēmumpieņēmējus no dažādiem reģioniem projekta aktivitātēs, kā arī izplatot informāciju par dialoga norisi tālāk vienaudžiem, lai veicinātu citu jauniešu un sabiedrības izpratni par tā nozīmi. Notiks labās prakses apmaiņa starp četriem reģioniem – Zemgali, Vidzemi, Kurzemi, Latgali. Esam pārliecināti, ka projekts plaši veicinās jauniešu līdzdalības nozīmi un veicinās, ka jaunieši, īpaši jaunieši ar ierobežotām iespējām tiek uztverti kā būtiska sabiedrības daļa.
JAUNIEŠI IR MŪSU TAGADNE!