LJ Jauniešu enerģijas stacija

NORISES LAIKS: 01/06/2025 – 31/03/2026
FINANSĒTĀJS: Eiropas Solidaritātes korpuss
PROJEKTA BUDŽETS: 6 300 EUR

Projekta Mērķis

Mūsu projekta galvenais mērķis ir palielināt jauniešu, īpaši jauniešu ar ierobežotām iespējām, iesaisti dažādās aktivitātēs. Mēs ceram, ka, radot pieejamu un uz iekļaušanu orientētu vidi, jaunieši aktīvāk piedalīsies sabiedriskajās aktivitātēs, uzlabojot savas sociālās prasmes un paaugstinot pašapziņu. Piemēram, plānojam rīkot regulāras tikšanās un forumus, kur jaunieši varēs dalīties ar savām idejām un veidot dialogu par kopienas jautājumiem. Ar šo projektu vēlamies uzlabot jauniešiem pieejamās telpas, radot dzīvīgu un iedvesmojošu atmosfēru. Pirms projekta izstrādes mēs veicām izpēti, tostarp jauniešu aptaujas, un noskaidrojām, ka viņi vēlas telpas padarīt “dzīvīgākas” ar krāsainiem sienu zīmējumiem un radošām dekorācijām. Mēs plānojam izveidot co-working zonu, kur jaunieši varēs strādāt pie saviem projektiem, organizēt grupu studijas vai pat radošas darbnīcas, kas ļaus attīstīt prasmes gan individuāli, gan grupā. Projekta laikā jaunieši būs iesaistīti telpu dizainā un iekārtošanā, piemēram, veidojot sienu gleznas un dekorācijas, kas atspoguļo viņu intereses un kultūru. Tas ne tikai motivēs viņus aktīvi piedalīties, bet arī sniegs platformu, kur viņi var realizēt savas idejas un radošumu. Vēlamies veicināt jauniešu digitālās prasmes, integrējot digitālos rīkus telpu darbībā un izmantojot sociālos medijus projekta atspoguļošanai. Mēs plānojam organizēt darbnīcas par digitālo rīku izmantošanu, piemēram, grafiskās dizaina programmas un video rediģēšanu, ļaujot jauniešiem apgūt prasmes, kā izveidot radošu saturu un dalīties ar to platformās kā Instagram un TikTok. Turklāt esam apņēmušies radīt zaļāku vidi, ieviešot atkritumu šķirošanas urnas un īstenojot aktivitātes, kas mazina radīto atkritumu daudzumu. Mēs plānojam organizēt izglītojošas darbnīcas par ilgtspējīgu dzīvesveidu un vides aizsardzību, kurās jaunieši uzzinās par atkritumu samazināšanas tehnikām, kompostēšanu un resursu pārvaldību.

Projekta Mērķa Grupa

Projekta mērķauditorija ir Bauskas pilsētas (kopienas) jaunieši vecumā no 13 – 30 gadiem, kas dzīvo vai pavada savu brīvo laiku Bauskas pilsētā un tās apkārtnē. Projektā īpaši vēlamies iesaistīt jauniešus, kuri iepriekš nav aktīvi pilsoniski līdzdarbojušies, kā arī īpašu vērību pievērst jauniešiem ar ierobežotām iespējām un dažādiem šķēršļiem, piemēram, kustību traucējumi, mācīšanās grūtības, ekonomiskais risks, komunikācijas grūtības, lauku reģiona jaunieši, dažādas atkarības un tamlīdzīgi. Kopumā projektā plānots iesaistīt vismaz 150 jauniešus, no kuriem vismaz 50 būs jaunieši ar ierobežotām iespējām. Aktīvākā jauniešu grupa plānota vecumā no 14 – 17 gadiem, kas šobrīd mūsu kopienā ir regulārākā
jauniešu telpu apmeklētāju kopa. Sasniegsim plašāku auditoriju izmantojot radošu “TikTok” materiālu, kā arī sadarbojoties ar izglītības iestādēm, sociālo dienestu un Valsts probācijas dienestu. Šobrīd mūsu organizācijai ir noslēgta sadarbības memoranda ar Valsts probācijas dienestu, kā arī pakalpojuma līgums ar Bauskas novada pašvaldības Sociālo dienestu.

Galvenās Aktivitātes

  • neformālās grupa ”Laiks mākslai”
  • Projekta komandas diskusijas
  • Neformāli pasākumi

Sagaidāmie Projekta Rezultāti

Projekta laikā mēs radīsim iekļaujošu un daudzveidīgu vidi jauniešiem, kas saglabāsies ilgtermiņā. Mūsu mērķis ir izveidot telpas, kur jaunieši, neatkarīgi no savām spējām, jūtas droši un iekļauti. Telpas būs pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem, nodrošinot viņiem iespēju aktīvi piedalīties dažādās neformālās aktivitātēs. Jaunieši tiks aicināti iesaistīties telpu dizainā, radot krāsainus zīmējumus un radošas dekorācijas, kas veicinās viņu radošumu un kopējo atmosfēru. Projektā būtiska nozīme būs jaunietis – jaunietim principam, kas tiks attīstīts, veidojot platformu, kurā jaunieši var dalīties savā pieredzē un zināšanās, palīdzot cits citam izaugt. Šī pieeja ne tikai stimulēs aktīvu dalību, bet arī veidos ciešākas saites starp jauniešiem, kas ir būtiski čisto tam, lai radītu saliedētu kopienu. Mēs esam apņēmušies radīt videi draudzīgu atmosfēru, ieviešot atkritumu šķirošanas sistēmu, atteicoties plastmasas traukiem un aicinot jauniešus atkārtoti izmantot resursus. Organizēsim izglītojošas darbnīcas par ilgtspējīgu dzīvesveidu un vides aizsardzību, piemēram, aktivitātes par to, kā radoši izmantot šķietami nederīgas lietas, tādējādi attīstot jaunas prasmes un veicinot zaļāku dzīvesveidu. Projektā mēs pievērsīsim uzmanību jauniešu digitālo prasmju attīstīšanai, integrējot digitālos rīkus aktivitāšu organizēšanā. Jaunieši apgūs, kā veidot digitālo saturu, organizēt aptaujas un izmantot tehnoloģijas, lai dokumentētu savu pieredzi. Plānojam izstrādāt reģistrācijas sistēmu ar QR kodu, kas ļaus samazināt papīra izmantošanu un efektīvāk sekot telpu apmeklējumam, vienlaikus uzlabojot resursu pieejamību kopienai. Projekts veicinās jauniešu aktīvu līdzdalību, sniedzot iespējas iesaistīties lēmumu pieņemšanā par telpu iekārtošanu un aktivitātēm. Sadarbojoties ar Demokrātijas Akadēmiju, jaunieši apgūs zināšanas par demokrātijas principiem un piedalīsies spēlēs, kas veidos izpratni par šo tēmu. Papildus, mēs veidosim dialogu ar vietējiem lēmumpieņēmējiem, daloties pieredzē par nepieciešamību pēc pieejamas vides jauniešiem un aicinot viņus aktīvi piedalīties mūsu projektā. Šāda sadarbība stiprinās saikni starp jauniešiem un vietējo kopienu, veicinot apmierinātību un izpratni par jaunatnes jautājumiem pašvaldībā, kā arī uzlabos pieejamos resursus, kurus var izmantot visi jaunieši.